19 JAN 2025
De gymnastiekvereniging Sparta Ermelo heeft een jaar na ingebruikneming van Sportcentrum Zanderij nog steeds geen gebruiksovereenkomst met Interactie Sportbedrijf BV. Het gaat over het gebruik van het verhoogde deel van het nieuwe sportcentrum, speciaal gerealiseerd om het trampolinespringen op nationaal topniveau in de komende decennia in Ermelo mogelijk te houden in combinatie met het gelijktijdig beoefenen van gym, turnen, freerunning en dans. Discussiepunt is het huurtarief dat de wethouder sport van Ermelo in december 2023 vaststelde. Voor Sparta kwam dat neer op een huurverhoging van 90%. Het Sparta-bestuur maakte onmiddellijk kenbaar dat de vereniging dit niet van de ene op de andere dag kan opbrengen. De vraag naar de motivering van deze huurstijging is nog steeds niet beantwoord. Na een jaar lang achter gesloten deuren zonder resultaat onderhandelen treedt het bestuur naar buiten.
Met het oog op de ingebruikneming van Sportcentrum Zanderij in januari 2024 verzocht het Sparta-bestuur in het voorjaar van 2023 al aan verhuurder Interactie Sportbedrijf B.V. een meerjaren gebruiks- en huurovereenkomst overeen te komen. Interactie, waarvan de gemeente Ermelo 100% eigenaar is, gaf hier geen gehoor aan en maakte pas op 23 december 2023 de door het gemeentebestuur vastgestelde huurtarieven bekend aan de sportverenigingen die tot en met 2023 gebruik maakten van Sportcentrum Calluna en de Wethouder Balvers sportzaal. De huurverhoging voor het gebruik van Sportcentrum Zanderij kwam neer op een indexering van 4,69%. Voor elke sportvereniging, ook Sparta, was dit volstrekt acceptabel. Maar voor het gebruik van de Beweeghal wordt het Sparta-bestuur tot haar verbazing geconfronteerd met een huurverhoging van 90%. Deze huurverhoging is voor Sparta buiten proportie en kan de gymnastiekvereniging niet opbrengen.
Sparta is naast onderwijs de enige gebruiker van de zo genoemde Beweeghal. Sparta behoort al 50 jaar tot de top-5 clubs in deze Olympische discipline. Voor die dakverhoging heeft de vereniging in mei vorig jaar een investeringsbijdrage van € 52.000 betaald aan de gemeente Ermelo. Dat was al in 2017 in goed vertrouwen overeengekomen met het gemeentebestuur om de politieke besluitvorming te ondersteunen. Ook heeft Sparta in 2024 voor ruim € 42.000 uitgegeven voor aanvulling en vervanging van turntoestellen, matten en mobiele spiegels. Daar heeft de vereniging jarenlang voor gereserveerd door de contributies stap voor stap te verhogen. Want, Sparta is al 110 jaar zelf verantwoordelijk voor aanschaf en onderhoud van al het eigen gymsportmaterieel. De Beweeghal is nu veilig en uitdagend ingericht voor gymsport. Sparta staat ook toe dat vakleerkrachten lichamelijke opvoeding in hun lessen aan de basisscholen gebruik maken van het verenigingsmaterieel zonder daarvoor een financiële vergoeding te vragen.
Sparta heeft over 2024 wel huur betaald, maar niet het extreme uurtarief. Na een jaar onderhandelen ligt er nog steeds geen meerjaren gebruiksovereenkomst ten grondslag aan het Sparta-gebruik van de Beweeghal. Het gemeentebestuur handhaaft het extreme huurtarief voor 2024, wil in 2025 al het materieel van Sparta overnemen voor een bedrag van € 49.000 en dan een jaarhuur gaan innen van € 30.000, maar niet verder kijken dan 2025. Sparta wil meewerken aan de overdracht van haar materieel, maar wil ook voor het gebruik van de Beweeghal op alle buitenschoolse uren en dagen een meerjaren gebruiksovereenkomst met voor de kalenderjaren 2025 en 2026 een vaste jaarhuur van € 30.000. Daarna kan die worden geïndexeerd.
Verenigingsvoorzitter Hans van Zetten: “Huidige en voormalige bestuurders en leden van Sparta hebben jarenlang uitgekeken naar deze specifieke gymsportzaal in het nieuwe sportcentrum. Het is buitengewoon teleurstellend dat er na 12 maanden gebruik nog geen duurzame gebruiksovereenkomst ligt. Deze week hebben we het gemeentebestuur een compromisvoorstel toegezonden. De Algemene Leden Vergadering zal zich op 17 februari aanstaande moeten uitspreken over het gevoerde bestuursbeleid. Daartoe hebben de leden en ouders van jeugdleden afgelopen vrijdag een informatiebrief ontvangen, waarin de feiten en percepties van het onderhandelingsproces met de directie van Interactie en de sportwethouder zijn beschreven. Deze informatiebrief is daarmee openbaar en treft u hier aan.”
Bestuur van gymnastiekvereniging SPARTA ERMELO voorzitter@spartaermelo.nl
06-5106 7940
JAN
'26
OKT
'25
OKT
'25
JUL
'25
MRT
'25
FEB
'25
Mirjam van den Heuvel is tijdens de ALV benoemd tot voorzitter van Sparta Ermelo.
FEB
'25
FEB
'25
JAN
'25
OKT
'24
OKT
'24
OKT
'24
OKT
'24
AUG
'24
AUG
'24
AUG
'24
AUG
'24
JUN
'24
JUN
'24
JUN
'24
JUN
'24
APR
'24
APR
'24
APR
'24
MRT
'24
MRT
'24
FEB
'24
FEB
'24
JAN
'24
DEC
'23
DEC
'23
NOV
'23
NOV
'23
OKT
'23
OKT
'23
SEP
'23
SEP
'23
SEP
'23
SEP
'23
AUG
'23
AUG
'23
AUG
'23
AUG
'23
JUL
'23
JUN
'23
JUN
'23
JUN
'23
APR
'23
APR
'23
MRT
'23
FEB
'23
FEB
'23
FEB
'23
JAN
'23
JAN
'23
DEC
'22
NOV
'22
OKT
'22
OKT
'22
OKT
'22
OKT
'22
AUG
'22
AUG
'22
AUG
'22
JUL
'22
MEI
'22
MEI
'22
APR
'22
FEB
'22
Hans van Zetten: “Ik voel mij welkom bij SPARTA”
FEB
'22
FEB
'22
De jaarlijkse ledenvergadering zal op maandag 21 februari 2022 om 20.30 uur worden gehouden. De agenda, de stukken en de locatie worden uiterlijk donderdag 17 februari op de website gepubliceerd. We hopen en verwachten dit jaar weer een live vergadering te kunnen plannen.
MEI
'21
Maandag 31 mei 2021 is de jaarlijkse ledenvergadering online om 20.00 uur.
Wil je hierbij aanwezig zijn? Meld je aan via ledenadministratie@spartaermelo.nl om de link voor de vergadering toegestuurd te krijgen.
MEI
'20
APR
'20
MRT
'20
MRT
'20
MRT
'20
FEB
'20
Algemene LedenVergadering Sparta: 17 februari 2020
Locatie: Het Pakhuis, Molenaarsplein 24, Ermelo
Aanvang: 20.30 uur
NOV
'19
Na de zomervakantie startte Sparta Ermelo een unieke samenwerking met Rijschool Schonewille. Ieder Sparta-lid die zijn of haar rijopleiding gaat volgen bij Rijschool Schonewille profiteert van een exclusieve clubkorting van 5% per rijles.
OKT
'18
OKT
'18
HELP ONS VOOR HET GOEDE DOEL- RABO CLUBKAS CAMPAGNE
Heeft u een RABO rekening en bent u lid van de RABO bank? Dan kunt u vanaf vandaag stemmen voor het goede doel van Sparta Ermelo.
MEI
'18
Gymnastiekvereniging Sparta Ermelo respecteert uw privacy. Wij houden ons aan de nieuwe Europese privacywetgeving (AVG) en gaan verantwoord om met uw persoonsgegevens. In deze verklaring leggen we uit welke gegevens we nodig hebben en waarom. Hoe we ermee omgaan en met wie we ze delen. En wat uw rechten zijn, het zijn tenslotte uw persoonsgegevens.
MRT
'18
Wij nodigen u uit voor de herdenkingsbijeenkomst op vrijdag 23 maart om 14.00 uur in De Muzenhof,
Leuvenumseweg 66, 3852 AS te Ermelo.
MRT
'18
Op donderdag 15 maart 2018 is ons bestuurslid Piet van der Leek overleden. Piet is 67 jaar geworden.
We zijn verdrietig over dit plotseling overlijden van iemand die enorm veel voor onze vereniging heeft betekend.
FEB
'18
JAN
'18
Dit is niet zo maar ALV. Sparta vraagt om versterking!
Er komen mooie jaren aan met de bouw van de nieuwe sporthal waar Sparta samen met gemeente ambities heeft voor nieuwe innovatieve gym- en danssportontwikkelingen.
Bekijk hier de agenda van de ALV.
JAN
'18
De taak van huidige voorzitter, Hans de Haan, zit er op. Hij zal geen nieuwe termijn ambiëren als zijn benoeming begin 2018 formeel afloopt. Jaco Cornelissen heeft zich kandidaat gesteld als voorzitter.
G.V. Sparta Ermelo nodigt ook andere kandidaten van harte uit om zich kandidaat te stellen
voor deze functie.
JAN
'18
Graag nodigen wij alle leiding, leden en/of ouders/begeleiders van leden uit voor de Algemene Ledenvergadering van G.V. Sparta Ermelo.
JAN
'18
JAN
'18
DEC
'17
OKT
'17
OKT
'17
JUL
'17
MRT
'17